Ačkoli se mnoho zastánců živočišné stravy ohání argumentem, že je pro člověka přirozené jíst maso, rozhodně není přirozené ho jíst každý den. I naši prarodiče byli převážně na bezmasé stravě, maso nebylo na talířích každý den. Bylo již mnohokrát prokázáno, že rostlinná strava má mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví, i naši planetu.

Mnoho zdraví potřebných látek

Rostlinná strava je obvykle bohatá na potřebnou vlákninu, vitamíny, minerály a fytonutrienty. Absence masa v jídelníčku může vést ke snížení rizika vzniku srdečních chorob, vysokého krevního tlaku, obezity, diabetu typu 2 a určitým typům rakoviny.

Vegetariánské bistro Praha se zaměřuje výhradně na vege stravování z nejkvalitnějších surovin, které odebírají od lokálních pěstitelů a prodejců. Nejen to je zárukou kvalitního gastronomického zážitku.

Snižte riziko chronických onemocnění vegetariánskou stravou

Vege strava je často spojována se sníženým rizikem vzniku chronických onemocnění, zejména srdečních chorob. Vysoký příjem ovoce, zeleniny, celozrnných obilovin, luštěnin, ořechů a semínek může přispět ke snížení hladiny cholesterolu, krevního tlaku a zánětlivých markerů. Vege bistro Green Table v Praze připravuje také klasická česká jídla ve vege verzi, například oblíbenou svíčkovou. Můžete ochutnat zcela nová jídla, nebo standardní pokrmy v upravené verzi.

Enviromentální udržitelnost

Není žádným tajemstvím, že snížení spotřeby masa vede ke zlepšení životního prostředí. Produkce masa je často spojována s vysokou spotřebou vody, emisemi skleníkových plynů a odlesňováním. Když alespoň občas navštívíte vegetariánské bistro, přispějete k udržitelnějšímu životnímu prostředí.

Na webu greentable.cz objevíte nejen aktuální jídelní lístek pro každý den, ale také možnost zúčastnit se výstav, konferencí a vernisáží, které kladou důraz na udržitelnost.