Kratom (Mitragyna speciosa) je strom původem z jihovýchodní Asie a má listy nabité alkaloidy, které zprostředkovávají různé výhody pro duševní a fyzické zdraví. Jaké má kratom druhy? Jde stále o stejnou rostlinu, ale liší se podle barvy a místa, kde byla vypěstována. Nabízí se bílý, žlutý, zelený a červen kratom. Červený kratom patří mezi nejoblíbenější odrůdy kratomů pocházející z ostrova Borneo. Jeho červená barva označuje listy sklizené v době zralosti a vysušené k dokonalosti pro zachování obsahu alkaloidů a účinnosti. Kromě potěšení a relaxace nabízí tento kmen mnoho dalších významných zdravotních výhod, které si uvedeme níže.

1. Úleva od stresu a úzkosti

Stres a úzkost jsou typické pro každodenní život, vysoká hladina stresu a úzkosti však může vést k záchvatům paniky a duševním chorobám, jako je deprese. Nemoci duševního zdraví se často projevují jako změny nálad a intenzivní negativní pocity, které mohou bránit produktivitě, sociální interakci a snížit kvalitu vašeho života. Proto je nalezení úprav zdravého životního stylu, které vám pomohou zvládat úroveň stresu a úzkosti, prospěšné pro vaše fyzické a duševní zdraví. Přidání kratomu do vaší rutiny vám pomůže snížit hladinu stresu a úzkosti. Kmen kratomu s červenými žilkami je bohatý na alkaloidy corynoxin A a B, které se vážou na endogenní opioidní systém a bojují s inhibitory dopaminu. Dopamin je jedním ze čtyř „hormonů štěstí“, které regulují nálady a emoce, takže pomáhá zvyšovat náladu tím, že bojuje s inhibitory dopaminu. Proto může potenciálně zvládat příznaky deprese.

Také nabízí celkovou relaxaci těla a mysli a odstraňuje nervozitu pro jedinečný klid. Takže ačkoli většina kmenů kratomu poskytuje relaxační účinek, relaxační účinek červeného kmene je velmi hluboký a trvá výrazně déle.

2. Řeší únavu

Únava popisuje celkový pocit fyzické a duševní únavy spojený s nedostatkem motivace. Má různé pravděpodobné příčiny, včetně nadměrné námahy, poruch spánku, určitých onemocnění, specifických léků a problémů s duševním zdravím. Kratom může pomoci vypořádat se s únavou a udržet vás v pohybu. Za prvé, silný relaxační účinek může pomoci čelit stresu, úzkosti a depresi jako hlavním příčinám únavy. Má také vlastnosti zvyšující energii, které pomáhají čelit ospalosti a letargii spojené s únavou. Účinek na zvýšení energie je zvláště výhodný pro lidi, kteří bojují s depresí.

3. V mírně vyšší dávce řeší nespavost

Nespavost je dalším převládajícím problémem dnešní společnosti. Je to pravděpodobně nejčastější porucha spánku. Neléčená nespavost může vést k únavě, změnám nálad, úzkosti a depresi, gastronomickým problémům, nízké produktivitě a zvýšenému riziku nehod. Nespavost také ohrožuje vaše fyzické zdraví a snižuje kvalitu vašeho života. Zatímco prášky na spaní byly běžnou terapií při léčbě nespavosti, často vyvolávají nežádoucí vedlejší účinky, a proto se nespavci stále častěji obracejí na přírodní léky na spaní.

Kratom patří mezi nejlepší přírodní léky na nespavost a další poruchy spánku. Za prvé zprostředkovává produkci dopaminu. Kromě toho, že je dopamin „hormonem štěstí“, je klíčový také v cyklu spánku a bdění. Cyklus spánek-bdění označuje rovnováhu mezi bdělostí a spánkem, která pomáhá udržovat pravidelný a zdravý spánkový režim. Za druhé, na rozdíl od jiných spánkových látek, jejichž mechanismus účinku zahrnuje navození sedace, dopamin navozuje spánek tím, že poskytuje celkovou relaxaci mysli a těla. Proto kromě podpory zdravého spánku dopamin také řeší nespavost podporou klidného spánku. Nicméně nedostatek sedativních vlastností kratomu znamená, že možná budete muset vzít vyšší dávku, abyste navodili spánek.

4. Analgetické vlastnosti

Kratom je bohatý na alkaloidy se silnými účinky tišícími bolest. Proto kratom patří mezi nejlepší přírodní prostředky pro léčbu bolesti. Chronická bolest často vzniká v důsledku úrazu, chronických autoimunitních onemocnění, neurodegenerativních onemocnění, problémů s nadváhou a obezitou, rakoviny a dalších chronických onemocnění. Kromě omezené pohyblivosti a aktivity, která snižuje kvalitu života, jsou lidé trpící chronickou bolestí také náchylnější k onemocněním duševního zdraví, jako je deprese.

Zatímco opioidní léky na předpis, jako je oxykodon a Xanax, mohou pomoci s chronickou bolestí, mají nežádoucí účinky, včetně ospalosti a vysokého rizika závislosti. Naštěstí kratom nabízí analgetický účinek bez sedativního účinku. Jeho účinek na zvýšení energie také umožňuje pacientům s chronickou bolestí žít aktivnější životní styl. V důsledku toho je kmen kratomu s červenými žilkami ideální pro léčbu fibromyalgie a skoliózy, kromě jiných chronických bolestivých stavů.

5. Poskytuje euforické účinky

Kromě zmírnění úzkosti přináší kratom také euforii nebo pocit štěstí a radosti. Euforické účinky kratomu nemohou být dnes výhodnější, protože statistiky štěstí ukazují, že dospělí jsou smutnější než kdykoli předtím. Vrozené štěstí je zásadním prvkem blahobytu, zejména duševní pohody, protože vám pomáhá vnímat výzvy života jako méně zastrašující. Radostný postoj vám také umožňuje odrazit se od nepřízně osudu. Nicméně, na rozdíl od opioidů, které přinášejí euforii, která vás přiměje odrážet se od stěn, kratom poskytuje chlazený, zralý typ euforie. Jeho euforický účinek navíc nezahrnuje sedaci.

Pokud vás kratom zaujal a chtěli byste si ho koupit, můžete tak učinit v eshopu Greenherbs.cz.