Jídlo může být zábavné, ale může jeho namazání na obličej zlepšit vzhled vaší pokožky? Každý má doma věci, které lze použít více způsoby. Ovesné vločky, med, banány a jahody jsou některé z běžných potravin, které máme doma na skladě a které lze použít více způsoby. Dělají také skvělé vynikající potravinářské výrobky na obličej!

Potravinové přípravky na obličej mohou být považovány za nejlepší přípravky na obličej, protože obsahují všechny přírodní složky, které jsou jemné k vaší pokožce. Navíc se snadno dělají pro perfektní polední obličej.

Jahody

Jahody jsou chutné k jídlu v salátech nebo samotné jako zdravá svačina, ale tyto červené rubíny jsou také užitečné jako skvělý obličej. Nejen, že jsou jahody bohaté na vitamín C – skvělý prostředek proti stárnutí – jejich mírně drsná textura z nich dělá vynikající přírodní exfoliátory, které drhnou odumřelé kožní buňky.

Příprava: V misce rozmačkejte 3 jahody. Do mísy přidejte 1 polévkovou lžíci medu a promíchejte. Rukama nebo kosmetickým štětcem rozetřete směs rovnoměrně na obličej. Uvolněte se a nechte masku působit asi 15 – 20 minut. Poté opláchněte teplou vodou a poté opláchněte studenou vodou.

Med

Během toho silného sychravého počasí si dopřejte příjemnou teplou medovou tvář. Zahřejte med v malém hrnci, naneste tenkou vrstvu na obličej a po 15 minutách opláchněte. Med působí jako antioxidant, antibakteriální, čistící a zvlhčující prostředek. Pro dosažení nejlepších výsledků opláchněte obličej studenou vodou.

Banány

Není to jen jídlo na snídani! Pokud potřebujete něco, co by vám pomohlo s mastnou pletí nebo s vráskami, zkuste si obličej namazat banánem. Banány jsou skvělým zdrojem vitaminu C a E a také dobrým hydratačním prostředkem pro suchou pokožku. Vezměte banán a rozmačkejte ho v míse nebo mixéru, kaší rovnoměrně rozetřete po obličeji a nechte asi 15 až 20 minut odstát. Opláchněte teplou vodou a stříkněte studenou vodou na obličej, abyste odhalili jemnější pokožku.

Ovesné vločky

Ideální pro mastnou a aknózní pleť, ovesné vločky jsou ideální potravinářskou pleťovou maskou. Ovesné vločky pomáhají proti zánětům a také absorbují mastnotu ve vaší pokožce, aby odhalila pokožku bez mastnoty. Ujistěte se, že pro tento obličej použijete obyčejný oves a ne instantní ovesnou kaši.

Příprava: V misce vymačkejte 1/2 citronu. Přidejte 1/2 šálku suchého ovsa (mletého nebo tak, jak je) a 1 polévkovou lžíci medu a důkladně promíchejte. Naneste směs na obličej. Nechte působit 15 minut a poté zvedněte studenou vodou.

Nezapomeňte na ošetření obličeje pomocí dobrého adstringentního a hydratačního krému, aby vaše pokožka vypadala zdravě a zářivě!