Pokud uvažujete o tom, že byste začali cvičit, vhodnou volbou jsou žebřiny na cvičení. Důvodů pro jejich pořízení je hodně. Kromě toho, že zaberou málo místa, jsou cenově přijatelné a nabízejí nespočet variant na cvičení. Jedná se o osvědčenou fitness pomůcku, která umožňuje kompletní posilovací trénink, jenž zapojí všechny svaly na těle. Jsou vyrobené ze dřeva a velmi snadno je upevníte na zeď. Využít je mohou jak profesionální sportovci, tak i amatéři, všechny věkové skupiny a dokonce i děti. Do cvičení tak zapojíte celou rodinu.

Zdravotní přínosy cvičení na žebřinách

Cvičení na žebřinách přináší celou řadu pozitivních účinků. Pomáhá udržet dobrou kondici a je vhodné pro všechny věkové kategorie. Nejen udrží vaši kondičku, ale také pomůže zpevnit celé tělo. Vnese pravidelný pohyb do každodenního života. Cvičení na žebřinách podporuje zdravé funkce mozku i srdce. Pomáhá snižovat riziko vzniku chronických chorob. Podporuje snahy o hubnutí. Zlepšuje obranyschopnost organismu. Eliminuje stres. Pomáhá vylepšovat spánek. Dodá tělu potřebnou energii.

Toto multifunkční nářadí umožňuje vykonávat různé silové, protahovací, rehabilitační a zdravotní cviky. Cvičit můžete v klidu a pohodlí vašeho domova, nemusíte nikam dojíždět a zacvičíte si vždy, když máte čas a chuť.

Žebřiny jsou bezpečným cvičebním nástrojem a jsou vhodné pro cvičení i malých dětí nebo seniorů.

Přemýšlíte-li nad tím, že si je pořídíte domů, zavítejte na e-shop 2sport.cz. Tento e-shop je ideální volbou pro všechny sportovně založené, ale i pro ty, kdo teprve se sportem začínají.

Jaké cviky cvičit pro jednotlivé partie?

Přinášíme inspiraci na některé cviky, které snadno na žebřinách můžete provádět.

Pro posilování zad a bicepsů jsou vhodné přítahy na žebřinách. Nohy a zadek posílíte pomocí výpadů nebo výstupů. Lýtkům prospějí výpony a na břicho funguje zvedání nohou (visení na žebřinách).