Výtok z pochvy bývá přirozeným jevem. Má za úkol dělohu čistit a zvlhčovat. Neměl by však zapáchat a měl by mít bělavé zbarvení. Jestliže změní konzistenci a barvu, stane se více vodnatým, tvarohovitým nebo hrudkovitým a má žlutavé nebo jiné zbarvení, měla by každá žena zpozornět. Pokud je výtok žlutavý, se zápachem, značí gynekologický zánět. Jeho příčinou mohou být bakterie. Důležitá je hygiena. Vhodné přípravky nabízí značka GYNELLA®.

Výtok v těhotenství

Výtok v těhotenství je strašákem každé nastávající maminky. Během těhotenství prochází ženské tělo celou řadou změn. Ty mohou mít dopad na zdraví poševní mikroflóry. Některé druhy výtoku jsou úplně přirozené. Zcela normální je řídký čirý nebo bílý výtok, nesmí zapáchat. Vodnatý výtok navíc pomáhá proti infekcím. Jak vypadá výtok na začátku těhotenství? Je vodnatý nebo lepkavý, bílý hustý nebo mírně hrudkovitý, bez zápachu.

Je-li výtok bílý a hrudkovitý, který navíc doprovází svědění, zarudnutí či pálení pochvy, s velkou pravděpodobností se jedná o vaginální kandidózu – mykózu. Příčinou jsou nejčastěji hormonální změny nebo vyšší konzumace cukru. Je potřeba navštívit lékaře.

Jestliže se objeví výtok žlutý nebo zelenavý, může se jednat o infekci a nějaký druh onemocnění. Je potřeba neprodleně navštívit svého lékaře.

Také se může objevit hnědý nebo narůžovělý výtok. Ke konci těhotenství to může znamenat začínající porod. Je-li však krvavý a doprovázení bolestí v podbřišku, je potřeba vyhledat lékaře.

Značka GYNELLA®

Nabízí různé přípravky pro intimní hygienu a intimní potřeby ženy. Tato česká značka spolupracuje jak s ženami, tak i s lékaři a specialisty v oboru, opírá se o odborné studie a tím získá představu o tom, co může ženy trápit. Může tak nabízet přípravky, které mohou pomáhat. V nabídce naleznete celou řadu produktů, které poskytují komplexní intimní péči určenou všem ženám.