Zatímco naši předci byli zvyklí využívat v přírodní léčbě zejména byliny, které rostu v českých luzích a hájích, dnes stále více lidí objevuje cizokrajné léčivé byliny. Z mnoha exotických zemí sem proudí úžasné přírodní produkty, které pomáhají lidem zlepšit jejich zdravotní stavy i bez nutnosti užívat výdobytky farmaceutického průmyslu. Zahraničních léčivých bylin je celá řada a obzvláště velkou pozornost si vysloužil stálezelený strom z jihovýchodní Asie známý jako kratom.

Všelék na různé neduhy

Kratom se užívá při široké škále zdravotních stavů. Pomáhá tišit různé druhy bolesti, od bolestí hlavy až po dlouhodobé bolesti, třeba od revmatoidní artritidy. Je známý svými relaxačními schopnostmi, dokáže vás účinně zbavit úzkosti i depresí, protože zklidní vaši mysl. Z tohoto důvodu pomáhá i lidem trpících nespavostí, vyšší dávky mají sedativní vlastnosti, které vás příjemně uspí. Pokud si dáte jen malé množství kratomu, můžete si užívat zase jeho stimulační účinky, které jsou vhodné pro lidi trpící nedostatkem energie. Malé množství kratomu tak může účinně nahradit vaši dávku kávy. Kratom dokáže dále zvýšit sexuální libido, zrychlit metabolismus, snížit množství cuktu v krvi a také zhutnit stolici. Množství jeho použití je fascinující a za své schopnosti může kratom vděčit alkaloidům mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které působí na opioidní receptory v těle. Kratom je dostupný v různých kmenech, každý z nich má trochu jiný poměr účinných látek. Někdo si oblíbil bílý kratom, jiným může více vyhovovat třeba kratom červený, zelený nebo žlutý.

Jak kratom koupit a užívat?

Najít pro kratom obchod není těžké, jedním z nejlepších míst pro nákup je eshop Neonkratom.cz, kde naleznete všechny kmeny kratomu za výhodné ceny. Kratom je vám dostupný v podobě prášku, ten se vyrábí ze sušených a umletých listů. Prášek se snadno konzumuje, můžete ho po zapití vodou konzumovat přímo, ale oblíbenější možností je jeho rozmíchání v nápojích nebo v jídle. Občas můžete narazit na varování před kratomem. Je to z toho důvodu, že ho někteří užívají v nadměrném množství. Kratom je lékem tehdy, když se užívá v doporučených dávkách, následně se stane pomocníkem pro život, který vám může pomoci při mnoha zdravotních problémech.