Bavíte se o svých problémech s kamarádkami, snažíte se věnovat svým koníčkům, ale stále máte pocit, že vám něco schází? Často zažíváte stavy beznaděje, návaly smutku, jste nespokojení a již nevíte, co by vám mohlo pomoci? Pravděpodobně strádá vaše duše a je nutné věnovat ji řádnou péči. Jak poznat, že nastal čas zajít za odborníkem a jak bude první setkání probíhat?

Když běžné metody nezabírají, navštivte odborníka

Pokud vás něco trápí, pravděpodobně se svěříte kamarádkám, snažíte se věnovat svým zálibám a odreagovat se třeba u svého oblíbeného pořadu. Co ale dělat, když tyto zaručené metody nefungují a vám je jednoduše řečeno na nic? Pomocnou ruku vám může nabídnout psychiatrie Brno. Stačí si sjednat schůzku, být naprosto upřímní a těšit se na zahájení léčby.

Jak probíhá první schůzka? Nemusíte se ničeho bát

První schůzka probíhá formou rozhovoru, při kterém vám psycholog pokládá otázky, na které upřímně odpovídáte. Ne každému je samozřejmě příjemné otevřít se při prvním setkání cizímu člověku a hovořit o svých problémech. Odborníci s tím samozřejmě počítají a při každém setkání jsou empatičtí a snaží se, abyste se v jejich přítomnosti cítili příjemně.

Vstupní konzultace stanoví další postup

Během rozhovoru se odhalí příčina vašeho trápení i jeho závažnost a také se stanoví, která metoda léčby je pro vás nejschůdnější a nejefektivnější. Odborník vám nabídne nejlepší přístup a možné řešení. Pokud vám bude nabídka vyhovovat, sjednáte si terapeutický plán a můžete se pustit do léčby.

Nepodceňujte své pocity a trápení. Pokud běžné metody nepomáhají a trápíte se již delší dobu, neváhejte vyhledat odbornou pomoc od vyškoleného psychoterapeuta. Po vstupním rozhovoru vám nabídne terapeutický plán a společně se pustíte do léčby vaší duše.