Když přijde na svačinu, je tak snadné vzít si nejbližší sladkost, abyste potlačili své návaly hladu. Ale právě tato častá nepřítomná pastva může sabotovat vaše cíle v oblasti zdraví a výživy.

Ořechy jsou skvělou volbou pro občerstvení. Umlčte ve své mysli všechny ty oříškové žvásty o vysokém počtu kalorií a zitech. Pamatujte, že ne všechny kalorie jsou stejné – ano, ořechy obsahují spoustu energizujících kalorií, ale jsou plné živin, bílkovin a esenciálních tuků, které uvedou vaše tělo do šílenství vzrušení a vděčnosti. Využije tyto kalorie ke zvýšení zářivosti, energizaci těla a pomůže podpořit rovnováhu krevního cukru až do dalšího doplnění paliva.

Vaše tělo bude s kaloriemi z ořechů zacházet úplně jinak než s kaloriemi v čokoládové tyčince – když je sníte moudře, nebudou se vám ukládat na madlech lásky.

Je důležité pochopit, jak jíst ořechy. Porce se rovná malé hrsti a vždy je nejlepší vyvážit svačinu trochou čerstvého ovoce nebo zeleniny. Je to proto, že samotné ořechy mají na tělo kyselý účinek.

Pokud je vaše strava příliš kyselá, může to vést k zánětům a skvrnám – odtud ty fámy. Pokud dosáhnete zdravé rovnováhy s alkalizujícím kouskem ovoce nebo zeleniny vedle vašich oříškových svačin, nastavíte mnohem příznivější pH, díky čemuž bude vaše pokožka zářit jasem a jasem.

Pojďme se tedy podívat na to, jaké výživné kousíčky mít po ruce, když vám kručí v břiše a volá pokušení…

Arašídy

Tyto ořechy jsou bohaté na antioxidanty, dokonce se vyrovnají super potravinám, jako jsou bobule, jablka a fazole. Vaše srdce vám poděkuje za hrst arašídů, protože tyto drobné lusky hostí mocný hit mononenasycených tuků, o kterých se nedávno ukázalo, že při časté konzumaci spolu se zdravou stravou pomáhají snížit kardiovaskulární onemocnění o 21 % ve srovnání s průměrnou americkou stravou.

Kešu oříšky

Tyto lahodné, krémové ořechy jsou ideální svačinou. Jsou napěchované mědí, která je důležitá pro zásobování energií a hustotu kostí. Nízký GI účinek ořechů, jako jsou kešu, je činí ideálními mezi jídly, protože vám pomohou udržet energetickou hladinu a hladinu cukru v krvi v rovnováze.

Ořechy jako kešu oříšky prokazatelně pomáhají řídit vaši váhu, protože u lidí, kteří jedli takové ořechy alespoň dvakrát týdně, bylo nedávno zjištěno, že přibývají na váze mnohem méně než ti, kteří se jim vyhýbali. Posypte kešu pokrmy z kokosového mléka a přidejte krémový rozměr smaženým hranolkům.

Mandle

Napěchované vitamínem E a esenciálními tuky, v kostce mandle jsou „ svačinkou na kůži“. Tento silný antioxidant pomáhá chránit vaši pokožku před poškozením UV zářením a vyživuje každou buňku, pomáhá podporovat mladistvý jas a udržovat zcela čistou pleť. Jejich bohatství riboflavinu a L-karnitinu z nich také dělá podnět k zamyšlení, protože vyživují mozek, zvyšují aktivitu a je prokázáno, že pomáhají odvrátit Alzheimerovu chorobu.

Věděli jste, že mandle se báječně hodí k olivám a že spolu tvoří lákavou, krásu a mozkovou příchuť? Zkus to!

Vlašské ořechy

Tyto speciální ořechy obsahují proud omega 3 mastných kyselin, vitamínů B, hořčíku a selenu, abychom jmenovali jen některé z jejich výživných předností. Omega 3 tuky jsou potřebné k boji proti zánětům v těle a mají ochranné vlastnosti srdce a účinky proti stárnutí.

Často jsou nabízeny jako nejzdravější ořechy a významně přispívají k vašemu dennímu příjmu živin. Rozdrťte je do salátů s celerem a ananasem nebo přidejte do dezertů a sladkých jídel.