Postupně už přichází období, na které se naprostá většina z nás těší. Můžeme odložit nepraktické a těžké oblečení a konečně jej můžeme nahradit mnohem příjemnějšími outfity. Přitom mnohdy ale nevnímáme to, že se mnohem více než nám ulevuje především naší pleti.

Ta může během zimy podstatně strádat a opravdu navenek to může vyjít až v moment, kdy se naopak přehoupne do prvních letních dní. V tomto období byste tak nikdy neměli podceňovat potřebu kvalitního vyživování pleti.

Vitamín C je naprostým základem

Jen málokterá část organismu by dokázala vydržet bez vitamínů C. A pleť v tomto ohledu pochopitelně není žádnou výjimkou. Naopak se dnes a denně potkáváme s tím, jak moc je důležité céčko pro zdraví a dlouhodobou vitalitu naší pleti. Přitom ale ne vždy dojde do pokožky dostatečné množství vitamínu. S vyživováním vám v tomto ohledu pomohou specializované krémy s vitamínem C, které pro nás znamenají přesně mířenou zásobu vitamínu pro kůži.

Často opomíjený vitamín E

Velice často se nám stává, že v rámci výživy nejen pokožky, ale celého organismu zapomeneme na takové vitamíny, které jsou řekněme méně probírané. Typickým příkladem takového vitamínu mohou být také vitamíny jako je E. Jedná se o jeden z vitamínů, které mají na kvalitu pokožky, vlasů a nehtů zásadní podíl. Především pak krémy s vitamínem E pomohou tam, kde se kůže loupe. Důvodem totiž může být absence vitamínu, který víceméně nakopává celý průběh regenerace a dorůstání nové pokožky tam, kde je již poškozená.

Spektrum minerálů v denní kosmetice

Opravdu jenom těžko by se ale dalo starat o pokožku tak, že každou chybějící složku budeme dodávat samostatně. Místo toho se vyplatí používat kvalitní přípravky jako minerální make-up, které naopak dokáží kompletně zásobovat pokožku vším, co může být potřeba. Nebavíme se v tento moment jenom o minerálech jako takových, ale také o vitamínech a různých stopových prvcích. Jako součást make-up jsou přitom na kůži naneseny poměrně dlouhou dobu, což znamená dostatek času na postupné a nenásilné vstřebávání živin do organismu a pleti.