sobota 10 dub 2021

Objevte svět kolagenu

S výrazem kolagen se v poslední době setkáváme poměrně často.

Možná tak často, že si ani neuvědomujeme, o čem se to vlastně hovoří. A přitom kolagen je jednou z nejdůležitějších forem bílkovin ...

Graf obnovy kolagenu u Žen i u Mužů:

Graf obnovy kolagenu

Tyto hodnoty jsou převzaty z knihy Prof. Batečka a Ledzevirova "Kolagen - nová strategie udržení zdraví a prodloužení mladosti". Kniha v českém překladu je ke koupi u nás, zeptejte se.

Legenda:

Produkce kolagenu v % znamená z kolika procent je lidské tělo schopné obnovit (nahradit) odumírající kolagen. Tento proces obnovy se v našich tělech děje neustále. Více se dočtete v odborných článcích v menu O kolagenu.

Ženy: mezi 50 a 70 lety menopauza


Kolagen je zodpovědný za stav naší kůže, za elasticitu cév, za stav našich kloubů a pojivových tkání, ...

Bílkoviny tvořené aminokyselinami mají zásadní význam pro náš život. Bílkovin existuje nepřeberné množství druhů a jsou pro nás vlastně nositeli života. Naprosto zásadní roli potom hrají bílkoviny ve formě kolagenu.

Kolagen je základní stavební jednotkou a je obsažen téměř všude: ve tkáních, v kostech, v zubech, ve vlasech, v nehtech, chrupavkách, atd. Oko je dokonce tvořeno kolagenem až ze 70%!

Tato tabulka, převzatá z knihy Prof. Batečka, je významným mementem pro každého, kdo si chce uchovat „mládí“ co nejdéle. Nyní se k Vám dostává jedinečný živý přírodní kolagen bez parabenů a chemických přísad, tvořený 19-ti aminokyselinami ve formě tropokolagenu, se schopností regenerovat poškozený lidský kolagen a stimulovat organismus k tvorbě kolagenu vlastního. Jeho využití v kosmetické praxi je bezkonkurenční. S úspěchem jej však používáme i k podpoře hojení drobných poranění apod.

Již žádné injekce! Náš přírodní kolagenový gel pro vnější použití proniká během několika minut do nejspodnějších vrstev pokožky, kde díky tomu dochází ke zrychlené regeneraci. Naše kolagenové kapsle Invita Skin Beauty pro vnitřní použití velmi účinně startují obnovu kolagenu zevnitř.