neděle 29 lis 2020

Kolagenové sérum s vitamínem A + E - 15 ml

Collagen Serum Vitamin A + E

11-Serum-vit-AE-300x282

Kolagenové sérum je určené k péči o oční okolí. Základ tvoří kolagenový gel s homogenní konzistencí, slabě opálovou barvou a jemnou, charakteristickou vůní.

Kolagenové sérum obsahuje větší množství čistého kolagenu, tedy větší obsah kolagenu v sušině. Množství kolagenu v séru je zvýšeno o 10%. Přípravek je obohacen o dva cenné vitaminy A + E, které jsou důležité pro zdravý vzhled pokožky. Protože jsou tyto vitamíny velmi citlivé, ztrátě jejich aktivity se předchází tím, že jsou uzavřeny v mikro kuličkách, z nichž se uvolňují až při kontaktu s pokožkou.
 

Působení

Působení - obsažené aktivní složky působí mnohostranně:

 • viditelný efekt omlazení pokožky očního okolí
 •  snižuje výskyt viditelných vrásek
 • aktivní ochrana před předčasným stárnutím pokožky očního okolí
 • hydratuje, vyhlazuje a zpevňuje pokožku a obnovuje mladistvý vzhled
 • péče o náročnou a velmi citlivou pokožku očního okolí

 

   

  Použití

  Způsob použití 

  Menší množství Kolagenového séra nanášejte ve směru od vnějšího k vnitřnímu koutku oka, jemně vmasírujte do pokožky v blízkosti očí při zachování bezpečného odstupu od okraje očních víček i koutků oka. Sérum je potřeba zanechat na pokožce až do úplného vstřebání a následně, na stejnou lokalitu aplikace, naneste menší množství Elixíru pro okolí očí.

   

  Složení (INCI)

  Aqua, Collagen, Caprylyl Glycol, Elastin, CI 77007, Lactic Acid, Lactose, Cellulose, Hydroxypropyl Methylcellulose, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate

   

  Kolagen

  Kolagen je nejdůležitější bílkovina (protein) v lidském organismu a hlavní složka pojivové tkáně. Bezprostředně zodpovídá mimo jiné za kondici pokožky. Představuje cca 30% z celkového množství lidských bílkovin a až 70% bílkovin v lidské kůži. Kolagen spolu s elastinem tvoří ve škáře pružnou síť, která kůži dává pružnost i pevnost (čím hustší, pevnější a pružnější, tím méně viditelných vrásek apod.). Tvoří a regeneruje se ve výrobních buňkách, ve fibroblastech a chondrocytech. Stav tělesného kolagenu je určujícím faktorem biologického věku člověka, což lze nejsnadněji pozorovat na základě změn vzhledu pokožky.
  Kolagen obsažený v produktu je získáván z rybích kůží a speciálním procesem vzniká unikátní hydrát se zachovanou stavbou řetězců α1 a α2, téměř identických s kolagenem člověka. Biologicky snadno vstřebatelný kolagen je zdrojem peptidů, volných aminokyselin a hydroxyaminokyselin, zejména hydroxyprolinu.
  Kolagen-gel povzbuzuje procesy obnovy, hloubkové regenerace, zvlhčení a zpevnění pokožky. V hydratované podobě si stále uchovává identickou stavbu trojité šroubovice, která je vlastní pouze bílkovinám živých organizmů.
  triple helix formula

   

  Vitamín A

  Vitamín A - při vnějším používání na pokožku působí mnohostranně. Např. brzdí produkci kolagenáz a elastáz zodpovědných za degradaci vláken tvořících opěrnou síťku naší pokožky. Přibrzdění jejich syntézy vede k redukci vrásek a k omlazení pokožky.
  Zároveň vitamín A zajišťuje lepší ochranu před UV zářením, a to prostřednictvím zvýšené produkce přirozeného filtru - melaninu. Tento vitamín také zmírňuje následky působení škodlivého záření, protože brzdí rozpad keratinocytů. Nadměrný růst vnější vrstvy pokožky (epidermis) sestavené z těchto buněk způsobuje, že se pokožka stává drsnější a získává zemitou barvu. Vitamín A při průniku pod pokožku zvyšuje její nepropustnost pro vodu, čímž brání úniku z jejích hlubších vrstev. Tímto se stává pokožka lépe zvlhčenou a je zároveň měkčí a hladší. Aplikace vitamínu A stimuluje pokožku k produkci epidermálních bílkovin, čímž dochází ke zvýšení hustoty a zlepšení struktury škáry. Vitamín A také při spolupůsobení některých enzymů stimuluje buňky pokožky, což vede k následnému zlepšení její pružnosti a hustoty. Vitamín A je velmi známý antioxidant. Vychytáváním volných radikálů ochraňuje buňky kůže před jejich nepříznivým působením.

   

  Vitamín E

  Vitamín E je jedním z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Při nanesení na pokožku působí zejména v mezibuněčné tkáni, kde vychytává volné radikály. Deaktivací těchto nebezpečných částic předchází oxidaci vícenenasycených mastných kyselin, které tvoří ochrannou stěnu každé živé buňky, a také enzymů, které s touto buněčnou stěnou spolupracují. Takovéto působení pak zajišťuje správnou funkci buněk pokožky a jejich spojitost. Vitamín E není pouze jednoduchým antioxidantem. Má nenahraditelný vliv na vzhled naší pokožky, a to i z jiného pohledu. Tato látka působí proti syntéze kolagenáz, zmírňuje záněty pokožky, reguluje ukládání kožních buněk, zvyšuje zvlhčení v rohové vrstvě kůže (stratum corneum), chrání před znečištěním vnějšími vlivy, např. ozónem. Tato mnohasměrnost způsobuje, že se pokožka stává hladší a pevnější, zlepšuje se její barevnost, jednoduše získává své ztracené mládí.

   

   

  Skladování

  Uchovávejte v původním ochranném balení v pokojové teplotě a v případě silných veder v lednici, chraňte před světlem.

   

  Doporučení

  Kontraindikací pro použití jsou ostré záněty očí a pokožky v jejich blízkém okolí, ostré a chronické záněty pokožky vyžadující farmakologickou léčbu, chronické alergické i nealergické záněty spojivek či potvrzená alergie či přecitlivělost na kteroukoli ze složek výrobku.

  Uchovávejte mimo dosah dětí.

   

  Související

  Související produkty - kolagenová kosmetika Inventia