neděle 29 lis 2020

invitaRychlý zdroj aminokyselin pro obnovu vlastního kolagenu:

 • výživa pro pleť, kůži, vlasy, nehty, oči, …
 • výživa pro klouby, páteř, šlachy, svaly, …

Kolagen v kapslích obsahuje komplex lyofilizátu čistého tropokolagenu (kolagenu terciální struktury), alg (mořských řas) a vstřebatelné formy vitamínu E (alfa-tokoferolu). Používáním INVITY jdeme současným trendem udržení krásy a zdraví.

Invita Skin Beauty - 60, 120 kapslí

Kolagen v kapslích pro vnitřní použití

Invita Skin Beauty je doplněk stravy - kapsle s jedinečným složením.

Registrováno na MZČR pod č.j. 33202/2013/OVZ

04-Invita-300x255

Základ výrobku tvoří  lyofilizát rybího kolagenu  třetího řádu od Inventia® PT,  celosvětově uznávaný objev hydrátu tropokolagenu zachovávajícího si cenné struktury trojitých šroubovic (trojspirální bílkovinnou helisu). Ta je přirozená pouze pro živé organismy. Proto je typ tohoto kolagenu nejvhodnější a nejúčinnější formou pro vnitřní výživu. Je lehce stravitelný, biologicky aktivní a zachovává si svoji živou strukturu.

Invita Skin Beauty je v současnosti jediný vyráběný doplněk stravy, jehož proteinové složení bylo získáno výhradně cestou lyofilizace hydrátu tropokolagenu z rybích kůží se stavbou řetězců α1 a α2, které jsou téměř identické s lidským kolagenem.
Biologicky vstřebatelný kolagen obsažený v Invitě Skin Beauty doplňuje nejdůležitější peptidy, volné aminokyseliny a hydroxylové aminokyseliny, zejména hydroxyprolin a hydroxylysin (jeho obsah činí 11% z lyofilizované bílkoviny).

Invita Skin Beauty - reprezentuje zcela nový přístup v péči o pojivové tkáně a pokožku lidského těla. Je vrcholným výsledkem práce vědců  Inventia® PT, zabývajících se důsledky úbytku kolagenu v těle.
Řetězce lidského kolagenu jsou sestaveny z cca 20 aminokyselin. Pouze část z nich je organismus schopen produkovat v metabolických procesech. Ostatní si nedokáže obnovit. Přípravkem Invita Skin Beauty – triple helix formula se doplňuje tělesná zásoba aminokyselin využívaných buňkami, které mají za úkol vyrábět a regenerovat tělesný kolagen. 

Působení

Působení - stimuluje tělo k produkci vlastního kolagenu - dodává fibroblastům aminokyseliny potřebné pro biosyntézu kolagenu a elastinu

 • kolagen pečuje o pokožku zevnitř, přičemž ji činí hladkou, pevnou a pružnou
 • kolagen zvlhčuje i hlubší vrstvy ve škáře
 • vitamín E zpomaluje proces stárnutí tkání a  přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
 • jód přispívá k udržení normálního stavu pokožky

Komu je Invita určena?

 • každému, kdo trpí zvýšeným úbytkem kolagenu
 • lidem starajícím se o krásu
 • aktivním lidem, kteří zvýšenou měrou "spalují" bílkoviny (proteiny), např. sportovci, tanečníci, těžce pracující apod., při snižování nadváhy atd.
 • starším, nejen fyzicky aktivním lidem
 • ženám v menopauze
 • dospívajícím v době růstu

Použití

Způsob použití - doporučují se 2 kapsle denně, nejlépe v průběhu jídla nebo po něm, vzhledem k přítomnosti vitamínu E, který je rozpustný v tucích. Dodržujte dostatečný pitný režim. Konzumujte stravu bohatou na vitamín C, který je při syntéze kolagenu nepostradatelný. Rovnováha ve výživě a zdravý životní styl jsou velmi důležité pro udržení pevného zdraví.

Základem pro výrobu kolagenových kapslí se stal objev přírodního, nativního, biologicky aktivního kolagenu Natural Collagen Inventia® - Přírodního kolagenu Inventia® - Anti-Age-Collagen-Gel. Tento výjimečný gel s kolagenem třetího řádu s omlazujícími a regeneračními účinky ovlivňuje buněčnou obnovu a regeneraci kolagenových vláken. Byl vyvinut díky světovému vynálezu high biotechnologie extrakcí čistého přírodního kolagenu z ušlechtilých ryb do vodného roztoku v podobě hydrátu, se zachováním trojspirální bílkovinné šroubovice. Díky své stavbě zajišťuje pokožce, vlasům i nehtům optimální stupeň výživy. V synergii doplňuje kolagenové kapsle Invita Skin Beauty.

Složení

INCI: Algy - mořské řasy (Fucus vesiculosus), kolagen, vitamín E (D-α-tokoferyl-acetát) ze zrníček sóji, rybí želatina (kapsle), citronový lyofilizát (nosič)

NUTRIČNÍ HODNOTY

1 tobolka

(397 mg)

2 tobolky

(794 mg)

100 g

energetická hodnota

4,77 kJ/1,14 kcal

9,54 kJ/2,28 kcal

1202 kJ/287 kcal

Bílkoviny

0,13 g

0,25 g

31,9 g

Vláknina

0,10 g

0,21 g

26,1 g

Collagen

0,10 g

0,20 g

25,2 g

Uhlovodany

0,08 g

0,16 g

20,4 g

Cukry

0,05 g

0,09 g

11,5 g

Tuky

0,01 g

0,02 g

2,8 g

Sůl

0,01 g

0,02 g

2,4 g

vitamín E

6 mg, 50%DDD

12 mg, 100%DDD

1,7 g

nasycené mastné kyseliny

0,003 g

0,006 g

0,8 g

Jód

45 μg, 30%DDD

90 μg, 60%DDD

0,014 g

DDD - doporučená denní dávka

Kolagen je nejdůležitější bílkovinou lidského organismu a hlavní složkou pojivových a vazivových tkání. Napomáhá udržet správnou strukturu, hydrataci, pružnost a elasticitu pokožky. Hraje důležitou roli při stárnutí organismu. Tvoří a regeneruje se v produkujících buňkách - fibroblastech a chondrocytech. Množství tělesného kolagenu (které je změřitelné) zásadním způsobem určuje biologický věk člověka, délku a kvalitu jeho života. Ten nemusí být totožný se skutečným věkem.
Dostatečné množství kolagenu umožňuje pokožce být pevnou, pružnou a hydratovanou. Kosti jsou silné a klouby ohebné.

Řetězce lidského kolagenu jsou tvořeny z cca 20. aminokyselin. Pouze část z nich si naše tělo dokáže tvořit v metabolických procesech. Ostatní musí být dodávány z vnějšku, např. ve stravě, což je v praxi velmi obtížné.
Doplněk stravy, kolagenový komplex lyofilizátu čistého tropokolagenu obsažený v Invitě Skin Beauty, stimuluje procesy kolagenogeneze.

triple helix formula

Vitamín E (D-alfa-tokoferol-acetát) - o výběru vitamínu E do složení Invity rozhodly jeho farmakologické vlastnosti. Jedná se o velmi účinný antioxidant s klinicky prokázaným vlivem na stravitelnost bílkovin. Účinky syntetického vitamínu E jsou zcela rozdílné ve srovnání s účinky vitamínu E, který je získáván z přírodních zdrojů.
V Invitě byl použit D-alfa-tokoferol-acetát ze zrníček sóji - přírodní forma vitamínu E v levotočivé formě. Zachovává si vysokou biologickou aktivitou a přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Mořské řasy - Algy (Fucus vesiculosus) obsažené v Invitě  jsou získávány z čistých vod souostroví Brehat při pobřeží Francie. Tyto řasy byly vybrány zcela záměrně. Jsou bohaté na vápník, měď, mangan, hořčík, draslík, fosfor, chrom, vitamíny ze skupiny B a C, dále zinek a selen. Kromě mnoha vitamínů, peptidů a aminokyselin obsahují i jód nezbytný pro vývoj lidského organismu. Ten je součástí hormonů vylučovaných štítnou žlázou ovlivňujících především vývoj pohybové soustavy a mozku. Přispívá k udržení normálního stavu pokožky, k normálním rozpoznávacím funkcím a k normálnímu energetickému metabolismu.

Skladování

Uchovávejte v suchém a temném místě při pokojové teplotě, mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost je vyznačena na dně obalu a blistrech.

Doporučení

Neměl by být používán lidmi s akutními záněty pokožky, které vyžadují farmakologickou léčbu, ani lidmi s přecitlivělostí na kteroukoli ze složek přípravku. Chraňte před kontaktem s očima.

Lyofilizace

Lyofilizace - mrazová sublimace - je hloubkové zmrazení čistého kolagenu na -40°C ve vakuu, čímž je z něho sublimací "vysušena" voda. Lyofilizace zaručuje nejvyšší čistotu, při které jsou odstraněny choroboplodné bakterie, houby a plísně. Zároveň jsou zachovány veškeré cenné složky. Biologická aktivita a stabilita hydrátu kolagenu, vitamínů i dalších výživových složek a aminokyselin je zachována v neporušené přírodní podobě.
Tento proces dovoluje všem takto získaným sypkým složkám zachovat maximální hygroskopii (schopnost látek pohlcovat a udržovat vlhkost), dále snadnou vstřebatelnost a nejvyšší stupeň absorpce do organismu.

Pozn

Upozornění: tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Je bez cukru, bez laktózy a bez lepku. Nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nemá vlastnosti prevence, ošetřování, léčby nebo vyléčení lidských onemocnění.

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nepoužívejte v případě přecitlivělosti na jakoukoli složku výrobku.