neděle 29 lis 2020

Kolagen BODY Inventia - 50, 100, 200 ml

Přírodní kolagen na tělo

02-Collagen-BODY-196x300

Přírodní Kolagen Inventia® na TĚLO si zachovává neporušenou trojitou šroubovici, která je charakteristická pouze pro živé organismy (savce, obratlovce, ryby), a to bez chemických konzervantů a bez parabenů. Kolagen se zachovanou trojitou helisou je ve formě hydrátu (nikoliv "mrtvého" hydrolyzátu!!) plněn do skleněných lahviček s praktickým dávkovačem.

Gelovitá konzistence hydrátu kolagenu v barevných odstínech perlově šedé umožňuje snadnou aplikaci pomocí dávkovacího uzávěru na skleněném obalu.

Je hypoalergenní, vysoce vstřebatelný a velmi dobře přijímaný pokožkou. Není zdrojem prionů. Je charakteristický svojí vysokou kvalitou.

Je to druhý nejčistší kolagen z vyráběné řady.

 

Působení

Působení - stimuluje tělo k produkci vlastního kolagenu - dodává fibroblastům aminokyseliny potřebné pro biosyntézu kolagenu a elastinu - a tím:
  • působí na pevnost pokožky, na které závisí viditelnost mimických vrásek
  • působí na celkový vzhled pokožky, její vyživování a revitalizaci
  • působí na hydrataci a schopnost pokožky vázat vodu
  • pomáhá vytvářet na pokožce ochranný film, který zabraňuje ztrátám vlhkosti
  • působí na redukci kožních nerovností, jemnost a elasticitu pokožky
  • pomáhá při odstraňování jemné vrstvy epidermis, regeneraci, rozjasnění a sjednocování barvy kůže

 

Použití

Způsob použití - na očištěné a vlhké tělo nanést menší množství gelu, důkladně jej rozetřít a nejlépe vmasírovat. Po aplikaci můžete zaznamenat liftingový efekt. Po vstřebání v řádu několika minut lze nanést vhodný krém pro váš typ pleti. Nejlepších výsledků docílíte použitím synergicky působící kolagenové kosmetiky Inventia®.

 

Složení

paraben-freeINCI: Aqua, Collagen, Caprylyl Glycol, Elastin, Lactic Acid

Kolagen je nejdůležitější bílkovina (protein) v lidském organismu a hlavní složka pojivové tkáně. Bezprostředně zodpovídá mimo jiné za kondici pokožky. Představuje cca 30% z celkového množství lidských bílkovin a až 70% bílkovin v lidské kůži. Kolagen spolu s elastinem tvoří ve škáře pružnou síť, která kůži dává pružnost i pevnost (čím hustší, pevnější a pružnější, tím méně viditelných vrásek apod.). Tvoří a regeneruje se ve výrobních buňkách, ve fibroblastech a chondrocytech. Stav tělesného kolagenu je určujícím faktorem biologického věku člověka, což lze nejsnadněji pozorovat na základě změn vzhledu pokožky.
Kolagen obsažený v produktu je získáván z rybích kůží a speciálním procesem vzniká unikátní hydrát se zachovanou stavbou řetězců alfa 1 a alfa 2, téměř identických s kolagenem člověka. Biologicky snadno vstřebatelný kolagen je zdrojem peptidů, volných aminokyselin a hydroxyaminokyselin, zejména hydroxyprolinu.
Kolagen-gel povzbuzuje procesy obnovy, hloubkové regenerace, zvlhčení a zpevnění pokožky. V hydratované podobě si stále uchovává identickou stavbu trojité šroubovice, která je vlastní pouze bílkovinám živých organizmů.
triple helix formula

Elastin - bílkovina, která nerozlučně doprovází kolagen. Obě bílkoviny vytvářejí ve škáře elastickou síťku, která pokožce dodává pružnost, pevnost a rovněž činí podporu pro fibroblasty, buňky na „výrobu“ kolagenu v těle.

Caprylyl glycol – mastná kyselina s krátkým řetězcem, která se vyskytuje i u člověka, v jehož těle bývá přirozeně syntézována a má stejnou chemickou strukturu jako tato přírodní sloučenina. Tato složka má díky své stavbě významné zvlhčující účinky (jako humektant) a jemně pokožku promašťuje. Přítomnost této mastné kyseliny zjednodušuje vstřebávání našeho přípravku do hloubky pokožky a zároveň, díky jemnému promaštění, předchází úniku vody z pokožky.

Kyselina mléčná - ovocná kyselina, která je řazena do skupiny alfahydroxylových kyselin (AHA). Kyselina mléčná je „zelenou” surovinou, která je získávána biotechnologickou cestou z fermentovaného cukru pomocí bakterií kyseliny mléčné (Lactobacillus) a je zcela biologicky rozložitelná. Tato látka získala status GRAS, tedy byla uznána za všeobecně bezpečnou. V závislosti na koncentraci působí kyselina mléčná jako látka čistící, regenerující a zvlhčující. Klinické testy jednoznačně prokázaly, že preparáty obsahující ve svém složení ovocné kyseliny pozitivně ovlivňují stav a vzhled pokožky. Nadměrný růst buněk svrchní části pokožky způsobuje, že kůže zesílí a zmatní. Díky svým malým rozměrům je umožněno molekulám kyseliny mléčné pronikat do pokožky, kde uvolňuje korneocytovou část svrchní vrstvy - epidermis - a zjednodušuje tak její odstranění (rozpouští látky, které propojují jednotlivé buňky). Dochází k regulaci přirozené abraze svrchní vrstvy a s ní spojené stimulace obnovy hlouběji uložených buněk a usnadňuje se vstřebávání vyživujících a regeneračních látek.

Skladování

Výrobek skladujte nejlépe v originálním "termoobalu" v rozmezí teplot +5 až + 28st.C. Nevystavujte slunečnímu záření.

 

Doporučení

Produkt je hypoalergenní.
Neměl by být používán lidmi s akutními záněty pokožky, které vyžadují farmakologickou léčbu, ani lidmi s přecitlivělostí na kteroukoli ze složek přípravku. Chraňte před kontaktem s očima.

 

Určeno

Určeno pro

  • kosmetické salony
  • domácí použití
  • intenzivní péči o všechny typy pokožky, zvláště pak pro suchou a citlivou pokožku celého těla. Ideální je jeho používání po opalování, kdy je pokožka vysušená a potřebuje vyživit.

 

Související

Související produkty

Natural Kolagen Face Inventia - Přírodní kolagen Inventia na tvář je doporučován pro péči o tvář a jemnější tělesné partie.
Natural Kolagen Hair & Nails Inventia - Přírodní kolagen Inventia na vlasy a nehty je doporučován pro péči o vlasy a nehty, stejně jako přísada do koupele.