neděle 29 lis 2020

Kolagen Hair & Nails Inventia - 50, 100, 200 ml

Přírodní kolagen na vlasy a nehty

03-Collagen-HAIR-NAILS-198x300

Přírodní Kolagen Inventia® na Vlasy a Nehty si zachovává neporušenou trojitou šroubovici, která je charakteristická pouze pro živé organismy (savce, obratlovce, ryby), a to bez chemických konzervantů a bez parabenů. Kolagen se zachovanou trojitou helisou je ve formě hydrátu (nikoliv "mrtvého" hydrolyzátu!!) plněn do skleněných lahviček s praktickým dávkovačem.

Gelovitá konzistence perleťově grafitové barvy umožňuje snadnou aplikaci a vstřebatelnost.

Je hypoalergenní, vysoce vstřebatelný, velmi dobře přijímaný pokožkou. Není zdrojem prionů. Je charakteristický svojí vysokou kvalitou.
 

Působení

Působení - stimuluje tělo k produkci vlastního kolagenu - dodává fibroblastům aminokyseliny potřebné pro biosyntézu kolagenu a elastinu - a tím:
  • zlepšuje celkový vzhled vlasů a nehtů (má vyživující a revitalizující účinky)
  • vytváří na pokožce hlavy ochranný film, který zabraňuje ztrátám vlhkosti
  • výrazně zlepšuje hydrataci

Použití

Způsob použití 

Vlasy: na umyté a vlhké vlasy nanést menší množství gelu a rovnoměrně jej vetřít od kořínků vlasů až ke konečkům. Po 2 – 5 minutách opláchnout větším množstvím vlažné vody.
Nehty: na omyté a vlhké ruce nanést menší množství gelu. Po vstřebání lze použít krém na ruce vhodný pro daný typ pleti.

Složení

paraben-freeINCI: Aqua, Collagen, Caprylyl Glycol, Elastin, Lactic Acid

Kolagen je nejdůležitější bílkovina (protein) v lidském organismu a hlavní složka pojivové tkáně. Bezprostředně zodpovídá mimo jiné za kondici pokožky. Představuje cca 30% z celkového množství lidských bílkovin a až 70% bílkovin v lidské kůži. Kolagen spolu s elastinem tvoří ve škáře pružnou síť, která kůži dává pružnost i pevnost (čím hustší, pevnější a pružnější, tím méně viditelných vrásek apod.). Tvoří a regeneruje se ve výrobních buňkách, ve fibroblastech a chondrocytech. Stav tělesného kolagenu je určujícím faktorem biologického věku člověka, což lze nejsnadněji pozorovat na základě změn vzhledu pokožky.
Kolagen obsažený v produktu je získáván z rybích kůží a speciálním procesem vzniká unikátní hydrát se zachovanou stavbou řetězců alfa 1 a alfa 2, téměř identických s kolagenem člověka. Biologicky snadno vstřebatelný kolagen je zdrojem peptidů, volných aminokyselin a hydroxyaminokyselin, zejména hydroxyprolinu.
Kolagen-gel povzbuzuje procesy obnovy, hloubkové regenerace, zvlhčení a zpevnění pokožky. V hydratované podobě si stále uchovává identickou stavbu trojité šroubovice, která je vlastní pouze bílkovinám živých organizmů.
triple helix formula

Elastin - bílkovina, která nerozlučně doprovází kolagen. Obě bílkoviny vytvářejí ve škáře elastickou síťku, která pokožce dodává pružnost, pevnost a rovněž činí podporu pro fibroblasty, buňky na „výrobu“ kolagenu v těle.

Caprylyl glycol – mastná kyselina s krátkým řetězcem, která se vyskytuje i u člověka, v jehož těle bývá přirozeně syntézována a má stejnou chemickou strukturu jako tato přírodní sloučenina. Tato složka má díky své stavbě významné zvlhčující účinky (jako humektant) a jemně pokožku promašťuje. Přítomnost této mastné kyseliny zjednodušuje vstřebávání našeho přípravku do hloubky pokožky a zároveň, díky jemnému promaštění, předchází úniku vody z pokožky.

Kyselina mléčná - ovocná kyselina, která je řazena do skupiny alfahydroxylových kyselin (AHA). Kyselina mléčná je „zelenou” surovinou, která je získávána biotechnologickou cestou z fermentovaného cukru pomocí bakterií kyseliny mléčné (Lactobacillus) a je zcela biologicky rozložitelná. Tato látka získala status GRAS, tedy byla uznána za všeobecně bezpečnou. V závislosti na koncentraci působí kyselina mléčná jako látka čistící, regenerující a zvlhčující. Klinické testy jednoznačně prokázaly, že preparáty obsahující ve svém složení ovocné kyseliny pozitivně ovlivňují stav a vzhled pokožky. Nadměrný růst buněk svrchní části pokožky způsobuje, že kůže zesílí a zmatní. Díky svým malým rozměrům je umožněno molekulám kyseliny mléčné pronikat do pokožky, kde uvolňuje korneocytovou část svrchní vrstvy - epidermis - a zjednodušuje tak její odstranění (rozpouští látky, které propojují jednotlivé buňky). Dochází k regulaci přirozené abraze svrchní vrstvy a s ní spojené stimulace obnovy hlouběji uložených buněk a usnadňuje se vstřebávání vyživujících a regeneračních látek.

Skladování

Výrobek skladujte nejlépe v originálním "termoobalu" v rozmezí teplot +5 až + 28st.C. Nevystavujte slunečnímu záření.

Doporučení

Produkt je hypoalergenní.
Neměl by být používán lidmi s akutními záněty pokožky, které vyžadují farmakologickou léčbu, ani lidmi s přecitlivělostí na kteroukoli ze složek přípravku. Chraňte před kontaktem s očima.

Určeno

Určeno pro

  • kadeřnické, masážní i kosmetické salony
  • domácí použití
  • intenzivní péči o vlasy a nehty, rovněž i jako přídavek do koupele. Kolagen posiluje strukturu nehtů a vlasů, regeneruje poškozené konečky a zabraňuje jejich třepení.

Související

Související produkty

Natural Kolagen Face Inventia - Přírodní kolagen Inventia na tvář je doporučován pro péči o tvář a jemnější tělesné partie.
Natural Kolagen Body Inventia - Přírodní kolagen Inventia na tělo je doporučován pro péči o celé tělo.